Opis turystyki

Turystyka różne ma oblicza

Turystyka dla każdego może znaczyć coś innego. Turystyka jest podzielona na kilka działów, na wirtualną i prawdziwą (z prawdziwego życia ). I zabytkową. We wszystkich jest praktycznie tak samo ale zarazem inaczej.

Turystyka wirtualna

Turystyka wirtualna nie ma granic zaczyna się na twoim kraju a kończy się na innym kontynencie. W turystyce wirtualnej można zwiedzić każdy zakątek świata o którym nawet nie marzyliście. Można zobaczyć najmniejsze szczegóły i najmniejsze drobnostki. W tych czasach to norma a kiedyś ludzie o tym nie śnili. W teraźniejszych czasach ludzie zwiedzają głównie wirtualnie aby zaoszczędzić czas lecz lepszym wyborem jest wybranie się w dane miejsce samemu.

Turystyka w Hiszpanii w obliczu epidemii

Podział

Turystyka wirtualna dzieli się na strony internetowe opisujące kraj czy miasto a także pomniki itp. i na strony które pozwalają obejrzeć co chcemy z każdej strony. Turystyka opisowa jest bardzo dokładna a zarazem zwiędła można znaleźć w niej na przykład opisy danego miejsca lub przedmiotu, budowli w bardzo dokładny sposób, oglądając z każdej strony na innych stronach internetowych można tylko zobaczyć na tym się kończy zakres takich stron. Turystyka realna (prawdziwe doświadczenie widoków itp.) różni się sposobem spoglądania na przedmiot, miejsce itp. Taki rodzaj turystyki wyróżnia się także postrzeganiem danego przedmiotu czy budowli. W tym rodzaju można więcej doświadczyć, więcej zobaczyć nie to co w turystyce internetowej (turystyki na stronach forach itp.).
Reasumując turystykę dzielimy na kilka działów każdy się różni pod różnymi względami i każdy ma swoje uroki pod każdym względem.

1 Comment

  • Wiktoria
    Posted 17 czerwca 2021

    Jesteśmy świadkami powstawania nowej turystyki – turystyki ekologicznej, gdzie liczy się zredukowanie naszego wpływu na środowisko

Leave a comment