Doceńmy ofertę turystyczną Szwajcarii!

Nie tylko góry

Jeżeli słyszymy o turystyce europejskiej, od razu na myśl nasuwają się nam takie kraje, jak Włochy, Francja, Wielka Brytania czy Hiszpania. Jednak warto spojrzeć na Szwajcarię jako kraj ciekawy, z wieloma atrakcjami turystycznymi, których nie powstydziłyby się wyżej wymienione państwa.

Warto zobaczyć Alpy

Szwajcaria to kraj górzysto-wyżynny. Swoją budowę geologiczną doskonale wykorzystuje w celach promocyjnych kraju. Przecież aż 60% kraju stanową Alpy. Są to idealne warunki do rozwoju turystyki sportowej. Szwajcaria słynie z kurortów narciarskich. Można tutaj wymienić takie miejscowości, jak Davos, Engelberg czy Arosę. Turystyka sportowa pełni w Szwajcarii jedną z kluczowych ról.

Lodowce

Lodowce szwajcarskie mają ogólnoświatowe znaczenie. Jeden z nich – Aletsch – jest największym w Europie. Dodatkowo jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Lodowce w Szwajcarii obejmują ponad sto dwadzieścia obiektów. Turystyka Szwajcarii w dużym stopniu opiera się na tych zdumiewających i pięknych lodowcach.
Warto pozostać przy temacie gór, lodu oraz zimy. Większość z nas słyszała o słynnym Ekspresie Lodowcowym. Uznana jest jedną z najpiękniejszych na świecie. Podróż zajmuje około siedmiu godzin, lecz cały ten czas możemy podziwiać zdumiewające i piękne widoki. Podobnych doznań dostarczy turystom podróż pociągiem Bernina Express. Łączy on Szwajcarię z Włochami. Warto zabrać się w taką niesamowita podróż gwarantującą niezapomniane przeżycia.

Zabytki

Francja czy Włochy są słynne dzięki miastom pełnym cudownych zabytków architektury i sztuki. Jednakże Szwajcaria wcale w tej kwestii nie ustępuje swoim turystycznym rywalom. Godne uwagi jest miasto Berno z piękną Starówką, która zresztą wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Można tutaj także znaleźć słynną szesnastowieczną wieżę zegarową czy Muzeum Alberta Einsteina. Inne miasta takie, jak Bazylea, Genewa, Zurych czy Lozanna w swojej turystycznej ofercie mają bardzo interesujące obiekty. Warto zwrócić uwagę na Muzeum Olimpijskie, Pałac Narodów, Most Kapliczny czy kościół Fraumünster.
To oczywiście mocno skrócona oferta turystyczna Szwajcarii. Turystyka znaczy w tym kraju coraz więcej, Warto się tutaj wybrać i polecić znajomym pobyt wciąż niedocenianym państwie, jeśli chodzi o turystykę.

Dowiedz się: Czy warto odwiedzić Piekary Śląskie?

1 Comment

Leave a comment