Na czym polega fenomen i uroda Szlaku Piastowskiego?
Jest jednym z najpopularniejszych szlaków tematycznych w Polsce, a wycieczki po leżących na tej trasie miejscowościach będą dla każdego z nas wspaniałą przygodą. Szlak Piastowski zachwyca miłośników historii oraz tych, którzy stawiają na wędrówki w pięknej scenerii.
Czym wyróżnia się Szlak Piastowski? Jakie czynniki sprawiły, iż stał się on tak popularna?
Wędrówki po Szlaku Piastowskim są niepowtarzalną okazją do odwiedzenia tych miejsc, w których rodziło się państwo polskie.
Trasa turystyczna, prowadząca po miejscach związanych z najstarszymi dziejami Polski, liczy sobie aż 600 km, a różnorodność zabytków i krajobrazów sprawia, iż chętnie stawiają na nią nie tylko miłośnicy historii, ale i te osoby, które chcą spojrzeć na Wielkopolskę i Kujawy z nieco innej perspektywy.
Jakie atrakcje sprawiają, że w czasie wycieczki Szlakiem Piastowskim nuda nikomu nie zagrozi? W jakich miejscach warto się zatrzymać?
Wielu pozytywnych wrażeń dostarczy nam wizyta w Rezerwacie Archeologicznym w Kaliszu-Zawodziu, na terenie którego można podziwiać dawne chaty oraz fundamenty romańskiej kolegiaty.
W Koninie na turystów czeka najstarszy w Polsce znak drogowy, a w Pobiedziskach – Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego. Wizyta na jego terenie to idealna oferta dla tych, którzy chcą zapoznać się z pięknem Szlaku Piastowskiego, ale z różnych względów nie są pokonać tej trasy w całości. Relikty średniowiecznych budowli, które można oglądać na Ostrowie Lednickim, potężna katedra w Gnieźnie oraz rezerwat archeologiczny w Biskupinie – oto kolejne atrakcje, jakie czekają na turystów przemierzających Szlak Piastowski.
Warto też zwiedzić Poznań, odwiedzić Mysią Wieżę w Kruszwicy oraz wybrać się na spacer nad wodami Jeziora Gopło. Więcej wpisów dotyczących atrakcji turystycznych z Poznania i wielkopolski, znajdziesz w serwisie https://www.poznanski.pl/. Możliwości spędzenia wolnego czasu na tej trasie turystycznej jest wiele, zatem każdy z nas znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.